Deska do kitesurfingu

Kiedy przymierzasz się do zakupu kitesurfing deski do kitesurfingu, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wielkość, rodzaj oraz kształt. Wielkość deski kitesurfing powinna być dobrana przede wszystkim do twojej wagi, a także siły wiatru, która występuje na spotach kite na których pływasz. Ogólnie rozmiary desek kształtują się od 120 cm długości do 160 cm długości. Szerokość jest dopasowana przez każdego producenta i wynosi zazwyczaj od 32 cm do 45 cm.

Deski twin-tip

Jeżeli chodzi o rodzaj, czyli typ deski to w kitesurfingu wyróżniamy deski twin-tip, deski kierunkowe, deski wave, race i deski typu foil. Deski twin-tip kitesurfing są najczęściej spotykany mi deskami i pływa na nich większość kitesurferów. Dają one największe możliwości freeride i freestyle. Charakteryzują się one tym, że można pływać na nich w obu kierunkach bez zmiany ułożenia deski. Tak, że możesz pływać w prawo i w lewo dociskając tylko pięty, bez obracania deski, co znacznie ułatwia zwroty szczególnie u początkujących kitesurferów. Deski kierunkowe wymagają specjalnych zwrotów, lub umiejętności przełożenia stóp na desce. Przykładem takich desek są deski surf, które w kitesurfing nazywamy deskami wave. Rozróżniamy także kind board typu z skim, race i hydrofoil. Na desce hydrofoil kitesurfer po wejściu w ślizg unosi sie nad woda na wysokości od 70 cm, że bo nawet półtora metra. Dla osób początkujących, średniozaawansowanych, i praktykujących freestyle odpowiednie beda deski kitesurfing twin tip.

Deski split do kitesurfingu

Dla osób podróżujących stworzono deski łączone, którymi nazywane deskami split kitesurfing. Ułatwia to włożenie kiteboarda do bagażnika samochodu a także ułatwia i obniża koszt transportu lotniczego deski kitesurfingowej. W niedługim czasie u osób często wyjeżdżających, koszt deski split zwraca się. Przykładem splita jest deska producenta który jako pierwszy wypuścił tego typu kiteboard na rynek, split firmy Nobile Kiteboarding. Nobile złamało na pół swój topowy model NHP i tak powstała deska do kitesurfingu Nobile NHP Split.

Kształt desek kite

Przy zakupie deski kite warto zwrócić uwagę na jej kształt. Deska o szerokich tipach, będzie mocniej pływać pod wiatr co jest ważne na każdym poziom zaawansowania w kitesurfingu. Deska  do kitesurfingu o cienkiej krawędzi także będzie lepiej się zachowywać w pływaniu pod wiatr niż deska twin-tip starszego typu o krawędziach szerokich. Zwróć uwagę jaką deskę kupujesz, lub zwróć się o pomoc eksperta ze sklepu kitesurfingowego.

Deski do kitesurfingu Nobile Kiteboarding i SU-2

Kupując nową deskę na przykład, kiteboard takiej firmy jak Nobile Kiteboarding czy SU-2 Kiteboarding masz pewność, że są to deski idące z duchem czasu i spełniające najnowsze kryteria technologiczne. Niejeden nowy patent w kitesurfingu stworzyło i wciąż tworzy Nobile Kiteboarding. SU-2 należy do najtańszych desek na rynku, wcale nie ustępując jakością czołowym markom światowym. Nobile to marka najwyższej klasy, przez wielu zawodników, kitesurferów, weteranów kite i liderów opinii uważana za najlepszą na świecie. Dodatkowo deski Nobile i SU cechują nowoczesne grafiki, unikatowy design, dzięki czemu czujesz się wyjątkowo wychodząc na wodę na swojej desce kite.