Deski kitesurfing: deska do kitesurfingu Nobile NHP Split, Nobile T5, Nobile NHP

Pomimo faktu, że fabryka Nobile Kiteboarding specjalizuje się w produkcji desek do kitesrufingu, coraz większa popularnością wśród kitesurferów cieszą się latawce spod znaku Nobile. Poniżej prezentujemy cechy baru wyżej wymienionego producenta.

Na Polskim i ogólnoświatowym rynku prym wiodą wysokiej klasy deski Nobile. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się deski kitesurfing Nobile NHP, Nobile NBL, Nobile T5, Nobile 50/fifty a także Nobile NHP Split.

Jeżeli chodzi o bar do latawców, Nobile Trust Control Bar 2017 to kwintesencja niezawodności, bezpieczeństwa, prostoty i wygody użytkowania. Spełnia normy bezpieczeństwa AFNOR NF S52-503.

Z informacji od Nobile Kiteboarding:

Kiedy projektowaliśmy Nobile Comforty Control Bar 2017, wyżej wymienione cechy były dla nas wyznacznikiem jakości i celem, który finalnie osiągnęliśmy. Finalnie Nobile Comforty Control Bar 2017 jest bardzo prosty w użytkowaniu, a przez to niezwykle bezpieczny i niezawodny. Zastosowaliśmy nowe materiały, odporne na niekorzystne warunki, takie jak: słona woda, promieniowanie UV, wysoka temperatura i piasek.

Komponenty testowane były pod względem wytrzymałości na duże siły, które towarzyszą podczas skoków, samego pływania i niekontrolowanych manewrów.

Nobile Comforty Control Bar 2017 jest dopasowany do wszystkich latawców Nobile Kiteboarding, jak również do pozostałych latawców dostępnych na rynku, które wymagają 4-linkowego baru o równo zakończonych linkach.

Co nowego?

* dłuższy, wygodniejszy C-loop, nie sprawiający problemów przy zakładaniu na hak przy trapezie;

* nowy, znacznie wygodniejszy w użyciu Quick Release; zaprojektowany w taki sposób, aby zajmował mniej miejsca i skracał odległość od drążka;

* pojedyncza, zajmująca mniej miejsca linka depowera (nie sprawiająca takich kłopotów jak dwie linki). Dodatkowo jest osłonięta nieścieralną tubą poliuretanową, co bardzo dobrze zabezpiecza ją przed przetarciem w przelotce w drążku;

* brak stopera;

* uniwersalne zakończenia linek nośnych i sterowych – pętla z supełkiem, umożliwiająca podpięcie baru Nobile do dowolnego latawca!

Komponenty

* C-loop: niezwykle elastyczny, z liną Spectra osłoniętą w odpornej na przecieranie tubie poliuretanowej.

* Quick Release: wyjątkowo bezpieczny i spełniający normę AFNOR NF S52-503. Zaprojektowany tak, aby w razie potrzeby zapewnić pewny chwyt oraz zajmować jak najmniej miejsca. Całość jest w stanie wytrzymać siłę do 500 kg. Siła wypięcia jest stała i nie zależy od siły, z jaką ciągnie latawiec. Po wypięciu następuje pełna redukcja mocy latawca. System może być bez problemów złożony po rozpięciu.

* Krętlik (swivel): umożliwia odkręcenie linek w razie poplątania.

* Drążek (bar): posiada aluminiowe ramiona ze środkiem ze stali nierdzewnej. Połączenie to przekłada się na precyzję sterowania i niezniszczalność samego drążka.

* Końcówki baru (bar-ends): Wykonane z miękkiej i odpornej na rozerwanie pianki EVA, dobrze zabezpieczają końce drążka i w razie uderzenia w ciało nie stanowią zagrożenia.

* Linka depowera (depower line): pojedyncza lina Spectra osłonięta odporną na przecieranie tubę poliuretanową. Zmniejszony przekrój w porównaniu do systemu z dwoma linkami nie powoduje klinowania się w przelotce w drążku.

* Regulator mocy (Clamcleat): knaga typu Clamcleat zapewnia precyzyjne, szybkie i łatwe ustawienie mocy, przy czym cały system jest lekki i nieskomplikowany. Dodatkowo nad knagą istnieje możliwość przepięcia przednich linek nośnych na trzy pozycje, oznaczone supełkami, co zmienia diametralnie charakterystykę mocy latawca.

Deski Nobile NHP 2017, Nobile T5 2017 i Nobile NHP Split 2017

Trzeba zauważyć, że deski Nobile są produkowane w Polsce i zdobyły świetną renomę nawet w tak odległych krajach jak Brazylia.

Król freeride / freestyle czyli deska Nobile NHP cechuje się doskonałymi właściwościami w pływaniu na wiatr i ekstremalnym popem.

Składana wersja NHP, czyli deska Nobile NHP Split jest nieco bardziej miękka, ale wciąż daje te same unikalne właściwości co Nobile NHP. Doskonale natomiast nadaje sie do podróży, dzięki inwestycji w składaną deskę Nobile NHP Split można zaoszczędzić znacznie na bagażu lotniczym. Inwestycja zwraca się szybko.

nobile-nhp-split

deska-nobile-nhp-split

deska-nobile-nhp-split

składana-deska-kitesurfing-nobile-nhp-split

Dla osób początkujących i bardziej doświadczonych pływających freeride i z myślą o przyjemnych skokach powstała deska Nobile t5. Te piątka charakteryzuje się miękkością, łatwym przechodzeniem przez czop ale i przyzwoitym wybiciem.

Bar Nobile Kiteboarding – ciąg dalszy

Linki kite dyneema

Holenderskie linki DDB Dyneema to jedne z najbardziej odpornych na rozciąganie na rynku. Linki nośne charakteryzują się wytrzymałością 350 kg, a sterowe wytrzymałością 250 kg przy średnicy mniejszej niż 2 mm! Pokryte są super wytrzymałym materiałem Teflon™. Są sztywne, mniej podatne na splątanie i wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz atmosferyczne (słona woda, wysoka temperatura i piasek). Wszystkie końce linek posiadają zarówno supełki, jak i pętle, dzięki czemu mogą być podpinane do latawców innych firm.

Leash (smycz)

Sprawdzone i pewne rozwiązanie Nobile. Zapewnia połączenie z latawcem po aktywacji systemu bezpieczeństwa oraz podczas wykonywania trików typu unhooked. Wyposażony w zrywkę daje możliwość całkowitego odłączenia się od latawca w ekstremalnych warunkach. Wytrzymałość smyczy wynosi na 250 kg.

Technologie

* system 4-linkowy

* kompatybilny ze wszystkimi latawcami Nobile

* pasuje do wszystkich 4-linkowych latawców na rynku

* system szybkiego wypięcia Quick Release, wykonany z poliamidu i wzmocniony szkłem

* aluminiowe ramiona drążka ze środkiem ze stali nierdzewnej

* antypoślizgowy chwyt z pianki EVA z otworami na palce

* końcówki drążka z miękkiej pianki EVA

* linki nośne: powlekane DDB Dyneema Teflon™ o wytrzymałości 350 kg; linki sterowe: powlekane DDB Dyneema Teflon™ o wytrzymałości 250 kg

* pojedyncza linka depowera w osłonie z poliuretanu

* brak stopera

* system depowera oparty na knadze typu clamcleat

* możliwość podpięcia użytkownika w trybie standardowym lub tzw. suicide

* kolorystyka niebiesko-pomarańczowa – lepsza identyfikacja i widoczność drążka w wodzie