Trapez kite

Tutaj znajdziesz informacje o trapezach kitesurfingowych. W szczególności bierzemy pod uwagę preferencje naszych kursantów, ale także zwracamy uwagę na istotne cechy trapezów dla zaawansowanych użytkowników, które mogą być pomocne w wyborze trapezu kite.

Trapez kitesurfingowy nie jest może najważniejszym wyborem, jeżeli chodzi o szybkość Twojego rozwoju w kitesurfingu, ale na pewno ma znamienny wpływ na Twój komfort podczas pływania na kitesurfingu. Dobry trapez powinien zapewnić Ci wygodę i przyjemne pływanie przez wiele godzin. Na jakość użytkowania trapezu kitesurfingowego wpływa kilka cech, takich jak jego ułożenie na ciele, zastosowane materiały, rodzaj zapięcia, dobranie do płci, wielkość haka trapezowego, czy rodzaj wkładki.

trapez-kite

Trapez kitesurfingowy Mystic Kiteboarding

Podział trapezów kitesurfingowych

Zasadniczo, trapezy kitesurfingowe dzielimy na trapezy niskie (biodrowe) i wysokie (lędźwiowe).

Wysokie trapezy kitesurfingowe charakteryzują się wygodą podczas jazdy switch, czyli na palcach, w pływaniu na fali, czy różnych innych ewolucjach i manewrach kitesurfingowych. Dedykowane są dla początkujących, szczególnie dla osób z ambicjami a także dla niemal wszystkich kitesurferów. Większość kite’owców używa właśnie trapezów lędźwiowych.

trapez-mystic

Wysoki trapez kitesurfing

Trapezy niskie doskonale sprawdzają się u osób początkujących, u osób mających problemy z kręgosłupem, a także u osób starszych. Nisko położony środek ciężkości ciała kitesurfera na takim trapezie sprawia, że łatwiej jest początkującemu wyjść nad deskę i utrzymać się na niej. Niektóre szkoły kitesurfingu używają niskich trapezów podczas kursów kite.

kite-trapez

Niski trapez do kitesurfingu

Jaki model wybrać? Rodzaje trapezów Mystic

Materiały z których wykonany jest trapez kite mają szczególne znaczenie jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Podstawowe modele takie jak Mystic Star sprawdzą się w wypożyczalni czy szkole kitesurfingu, natomiast nie zagwarantują długiego przyjemnego użytkowania indywidualnego. Jeżeli więc chcesz cieszyć się wygodą podczas wielogodzinnych sesji, warto zainwestować w wyższy model, taki jak najczęściej kupowany trapez Mystic Warrior. Ciekawym wyborem są także nisko-budżetowe ale spełniające te wymogi trapezy Drip MultiUse, których hak trapezowy pozwala na pływanie zarówno na kite jak i na windsurfingu. Ostatnio cieszą się dużym wyborem najwyższe modele Mystic Legend wyposażone we wszystkie najnowsze systemu i dodatkowo w tradycyjne zapięcie, lubiane przez wielu kitesurferów.

Trapez Mystic Legend – video

Trapezy z wysokiej półki, takie jak Mystic Majestic cieszą się dużą popularnością również dlatego, że riderzy dobierają sobie kolor trapezu pod kolor zaawansowanego modelu pianki Mystic Majestic.

Trapezy kitesurfingowe Mystic Kiteboarding możesz znaleźć w dobrym sklepie kitesurfingowym.

Trapez kitesurfing – na co zwrócić uwagę?

Każdy trapez posiada pewne cechy, ważne lub mniej ważne dla użytkownika. Dla bezpieczeństwa warto, aby zaopatrzyć się w uprząż posiadającą linkę bezpieczeństwa, za którą może przytrzymać Cię ktoś, kiedy czujesz się niepewnie, na przykład podczas startowania latawca przy silnym wietrze.

Szybkim i prostym rozwiązaniem jest system szybkiego wpięcia i wypięcia, opatentowany przez Mystica jako clicker:

trapezy-mystic

Clicker 3.0 od Mystic Kiteboarding

Nieprzyjemną sprawą jest podchodzenie trapezu do góry, szczególnie u osób początkujących, które więcej czasu spędzają z latawcem w zenicie. Dodatkowym gadżetem utrzymującym trapez w odpowiedniej pozycji jest pasek przeprowadzony pod hakiem trapezowym. W wyższych modelach Mystica jest on zintegrowany z systemem szybkiego wpięcia.

pasek-trapezowy-mystic-kitesurfing

Single belt w podstawowym modelu Mystic Star

Trapezy męskie i damskie

Znany producent trapezów kitesurfingowych i lider na światowym rynku kite firma Mystic Kiteboarding jako jedna z pierwszych stworzyła specjalne konstrukcje trapezów dedykowanych dla kobiet. Uprzęże dla dziewczyn charakteryzują się specjalnie dobranym wcięciem na talię a także specjalnymi wkładkami neoprenowymi, którymi obszyte są trapezy, dzięki czemu chronią delikatne ciało, szczególnie gdy pływamy bez pianki. Specjalne kobiece grafiki dodają atrakcyjności riderkom na spocie, dziewczyny wyróżniają się, a przeznaczony dla Was trapez kitesurfing zapewnia Wam wygodę i radość z pływania na kitesurfingu.

trapez-kitesurfing-women

Trapez Mystic kitesurfing przeznaczony dla kobiet

Gdzie mogę znaleźć trapezy kitesurfingowe Mystic?

Trapezy i inne produkty Mystica możesz zakupić sklepie kitesurfingowym w dziale Mystic Kitesurfing. Jeżeli jesteś naszym kursantem lub lokalesem z województwa zachodniopomorskiego, napisz do nas na marek@kitetrips.pl a otrzymasz dobry rabat na zakup trapezu i innego wybranego przez Ciebie sprzętu kitesurfingowego.