Dziwnów

Dziwnów Kitesurfing

W Dziwnowie kursy kitesurfingu odbywają się zazwyczaj we Wrzosowie, na Zalewie Kamieńskim. Na plaży Dziwnów nowi adepci kitesurfingu mogą zacząą stawiać pierwsze kroki, tj. teoria, pierwsze manewry treningowym latawcem, pompowanie i ulożenie latawca. Do zajęc w wodzie Bałtyk zazwyczaj ma zbyt duże fale, dlatego szkoły kitesurfingu prowadza naukę w pobliskim Wrzosowie lub w Dziwnówku. Woda jest tu spokojna, a wiatr pozwala na pierwsze halsy na desce kitesurfingowej.

Kitesurfing to wyjątkowy sport wodny dedykowany wszystkim tym, którzy kochają wodę i wiatr. Chociaż w Dziwnowie, tj w generalnie w Polsce. kitesurferzy mają do dyspozycji wyłącznie miesiące letnie, końcówkę wiosny oraz początek jesieni, to po zakończeniu sezonu mogą wybrać się na podbój zagranicznych akwenów wodnych. Można śmiało stwierdzić, że kitesurfing jest sportem dla każdego – kobiety, mężczyzny, młodego, starszego. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń – wystarczy odpowiednie przygotowanie, fachowy kurs, dobrej jakości kitesurfing sprzęt i każdy fan wodno-powietrznych akrobacji może rozpocząć swoją przygodę w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Kto może zacząć naukę kitesurfingu?

W kitesurfingu nie są ważne predyspozycje, jakie posiadamy, sprawność ruchowa czy wiek. Dobre przygotowanie, a więc kurs w kite szkole pozwoli niemal każdemu cieszyć się tym, co daje ten sport. W przypadku wodno-powietrznej rozrywki nie potrzeba także wyjątkowej siły. Każdy, kto ma dwie zdrowe ręce, nogi oraz w miarę „działające” stawy może w każdej chwili zarezerwować sobie termin na szkolenie. Wielu amatorów zastanawia się, czy nie da się pominąć żmudnych kursów i nauczyć się wszystkiego, co ważne samemu. Ktoś powiedział kiedyś, że wszystko jest możliwe. Również w przypadku kitesurfingu można zgłębiać jego tajniki samodzielnie. Taka decyzja niesie za sobą jednak duże ryzyko. Po pierwsze do każdej nauki potrzebny jest sprzęt, a ten nie należy do najtańszych. Jeżeli przyszły kitesurfer zniszczy bądź zepsuje zakupioną przez siebie deskę lub latawiec, może dość boleśnie odczuć tą stratę. Po drugie ucząc się samemu ciężko zauważyć, jakie popełnia się błędy. Rolą trenera ze szkoły kitesurfingowej jest nie tylko nauczenie każdego adepta podstaw sportu, ale również pomoc w wyeliminowaniu błędów, jakie popełnia np. technicznych. Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Kurs kitesurfingu to nie tylko nauka pływania oraz latania, ale również zgłębianie tajników szeroko pojętego bezpieczeństwa. Instruktor nauczy wszystkich kursantów jak radzić sobie ze stresem, jakich zasad trzeba przestrzegać na akwenach wodnych, co zrobić w sytuacji kryzysowej etc.

Szkoła kitesurfingu w Dziwnowie

Jak zatem wybrać odpowiednią szkołę kitesurfingu? Szkoły, które oferują odpowiednie kursy rozmieszczone są w niemal całej zachodniopomorskiej Polsce. Ci, którzy pragną się uczyć winni wybrać dogodną placówkę oraz termin. W tym celu najlepiej zadzwonić do konkretnej szkoły i dowiedzieć się o najbliższych wolnych terminach. Telefon, e-mail i dane kontaktowe do lokalnej szkoły kite są dostępne w zakładce Kontakt. W ostatnich latach kitesurfing stał się tak popularny, że ciężko jest dopasować termin trwania kursu do np. wolnego w pracy. Szkoły znajdziemy w Dziwnowie, Dziwnówku, Rewalu etc., dlatego też warto dopasować sobie termin kursu do upragnionych wakacji. Warto mieć na uwadze, że niezależnie od planowanej ilości godzin danego kursu, jeżeli na akwenie wodnym nie będzie wiatru, kolejne godziny szkolenia zostaną przeniesione na inny dzień.

Szukając odpowiedniej kite szkoły warto zwracać uwagę na te, których kadra posiada przynajmniej kilka lat doświadczenia z kitesurfingiem. W większości przypadków cena kursu to mniej ważny aspekt. Dużo ważniejszymi są: osprzęt w cenie kursu, ilość godzin, poziom do jakiego prowadzi czy sprzęt i jego jakość.