Zachodniopomorskie

Kitesurfing zachodniopomorskie

Każdy nowy adept kitesurfingu winien wiedzieć, że trudno o lepszeg miejsce do nauki tego sportu aniżeli polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego. Szczególnie dużo szkół, w których każdy może odbyć odpowiedni kurs znajduje się w województwie zachodniopomorskim, położonym w północno-zachodniej części kraju. Oprócz niezwykle atrakcyjnej linii brzegowej, na terenie województwa znajdują się również inne akweny wodne, w których poczatkujący kitesurfer może doskonalić swoje umiejętności. Przykładem mogą być tutaj: Zalew Szczeciński bądź jezioro Miedwie. Niemal w każdym mieście województwa zachodniopomorskiego znajduje się ośrodek, który posiada w swojej ofercie kursy kitesurfingowe. Przyszli sportowcy mogą wybrać czy chcą trenować w Świnoujściu, Dębnie czy też innej niezwykle malowniczej wiosce Wolin. Każdego roku do każdej z tych miejscowości zjeżdżają setki przyszłych kitesurferowców, by szkolić swoje umiejętności i szybko dołączyć do najlepszych.

Kitesurfing nauka – jak zacząć

Każdą przygodę z kitesurfingiem należy rozpocząć w odpowiedniej szkole. Nie zawsze można przeskoczyć pewne kwestie, a w tym wypadku kurs jest czymś absolutnie koniecznym. Doświadczony instruktor nauczy każdego nowego adepta najważniejszych kwestii technicznych, zasad bezpieczeństwa oraz przekaże mu wiadomości dotyczące odpowiedniego dla niego sprzętu. Mimo, że ceny kursów kitesurfingowych często odstraszają potencjalnych zainteresowanych, każde szkolenie niemal natychmiastowo się zwraca. Informacje nań zdobyte wykorzystywane są w praktyce – pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze każdego przyszłego kitesurferowca.

Kitesurfing jest stosunkowo prostym sportem dedykowanym każdemu, niezależnie od płci czy wieku. Można stwierdzić, że jedynym ogranicznikiem jest waga sportowca. Przyszły kitesurfer nie może być lżejszy aniżeli trzydzieści pięć kilogramów wynika to z faktu, że w czasie nauki nawet najmniejszy wiatr wypchnie lekką osobę z wody, sprawiając, iż ta nie nauczy się niczego nowego. Dlaczego szkoły kitesurfingowe są znacznie lepsze aniżeli nauka samemu? Profesjonalne kursy pozwolą zaoszczędzić kite maniakom sporo wolnego czasu. Rolą instruktora jest nie tylko przekazanie niezbędnej wiedzy, wpojenie zasad bezpieczeństwa, ale również poprawa błędów, jakie wykonuje niedoświadczony adept. Czujne oko profesjonalisty sprawi, że nauka będzie trwała znacznie krócej, a każdy kursant będzie mógł szybciej wypłynąć „na głębokie wody”. Mówi się, że początki bywają trudne. Podobnie jest z kitesurfingiem. Chociaż sport ten jest stosunkowo prosty, w pierwszych fazach jego nauki nietrudno o wypadek. Instruktor zadba o bezpieczeństwo kursanta, a także nauczy go jak niwelować zagrożenie w akwenach wodnych tak, by w jak najmniejszym stopniu ucierpiały osoby trzecie. Warto wspomnieć, że szkoły zapewniają swoim uczniom profesjonalny sprzęt kitesurfingowy. Nawet w przypadku jego zniszczenia kursant nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Zachodniopomorskie – kursy kitesurfingu

Szkoła kitesurfingu Kitetrips.pl prowadzi kursy na akwenach i w okolicach miejscowości:
Szczecin
Świnoujście
Międzyzdroje
Miedwie
Dziwnów
Dziwnówek
Pobierowo
Rewal
Wolin
Wrzosowo
Wierzbno
Giżyn
Morzyczyn
Zieleniewo
Karsibór
Międzywodzie
Warszów
Trzebież
Rugia
Dane dojazdu, mapy, opisy i zdjęcia w/w akwenów znajdziesz na kitesurfing spoty zachodniopomorskie