Kitesurfing kurs

Kitesurfing kurs – dlaczego warto?

Wielu nowych adeptów kitesurfingu zastanawia się, czy lepiej jest zapisać się na profesjonalny kurs kite, czy też podjąć się samodzielnej nauki tego sportu. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Każdy, kto wiąże swoją przyszłość z kitesurfingiem, a więc zamierza trenować go dłużej niż jeden wakacyjny sezon winien skorzystać z usług profesjonalisty. Dlaczego?

1. Chociaż kitesurfing jest stosunkowo prostym sportem, żaden początkujący nie jest w stanie nauczyć się go sam. Pomoc brata czy bardziej doświadczonego kolegi na nic się nie zda, jeśli przyszły kitesurfer nauczy się złych nawyków, jego dalsza nauka będzie po prostu nieopłacalna. Nie dość, że nie zaobserwuje on progresji, zniszczy drogi sprzęt, to jeszcze może doprowadzić do wypadku, w którym ucierpi nie tylko on, ale również ludzie znajdujący się dookoła.

2. W gruncie rzeczy profesjonalny kurs kitesurfingu pozwala zaoszczędzić znacznie więcej czasu, aniżeli samodzielna nauka. W czasie szkolenia pod czujnym okiem instruktora nowy adept uczy się zasad bezpieczeństwa, odpowiednich technik, doboru właściwego sprzętu. Profesjonalna kadra ma za zadanie asekurować kursanta, a także wychwytywać błędy, jakie popełnia on w czasie treningu. W przypadku krótkiej nauki, już po kilkunastu godzinach kite fan może samodzielnie zgłębiać tajniki tego sportu na polskich bądź zagranicznych akwenach wodnych.

3. Doświadczony instruktor zadba przede wszystkim o bezpieczeństwo kursanta, czego nie można powiedzieć o znajomym. Ci, którzy nie tylko pragną zaoszczędzić czas i pieniądze, ale również zadbać o swoje życia i zdrowie winni skorzystać z usług profesjonalisty. Kitesurfing kurs jest do tego niezbędny. Sprzęt dostępny w szkołach kitesurfingowych posiada wszelkie niezbędne systemy zabezpieczeń. W określonych przypadkach istnieje możliwość asekuracji za pomocą pontonu. Osoba początkująca ma poważne problemy z określeniem warunków pogodowych, a co za tym idzie nie wie, jaki sprzęt sprawdzi się w danym dniu. Zgodnie z tym, co widoczne za oknem należy dobrać latawiec – o tym jak kompletować sprzęt również opowie nam instruktor.

4. Samodzielna nauka wiąże się z zakupem własnego sprzętu bądź pożyczeniem go od rodziny czy znajomych. Jako, że początki zawsze bywają trudne, może dojść do sytuacji, w której zestaw ulegnie uszkodzeniu. Naprawa sprzętu kitesurfingowego jest kosztowna. Jeżeli niedoświadczony sportowiec zniszczy swój własny latawiec czy deskę poniesie straty rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jeżeli uszkodzi sprzęt znajomego przyjdzie mu ponosić koszty jego naprawy, a co za tym idzie naje się również wstydu. Niesmak po tej sytuacji zostanie na długi czas.

5. Na kursie kitesurfer korzysta z wysokiej klasy sprzętu, dostosowanego do jego umiejętności oraz pogody panującej za oknem. Każdy kursant poznaje również poszczególne typy elementów zestawu, dzięki temu w przyszłości będzie wiedział, które wybrać dla siebie oraz otrzyma atrakcyjne rabaty na sprzęt kitesurfingowy .

Poznaj rodzaje, etapy i poziomy w dziale kursy kitesurfingu .