Rewal

Kitesurfing Rewal

Każdy, kto marzy o rozpoczęciu przygody z kitesurfingiem winien wybrać się nad Morze Bałtyckie. Szkoły oferujące kite kursy znajdują się na niemal całym wybrzeżu. Jedną z bardziej dogodnych miejscowości na kitesurfing jest Rewal. Ta niezwykle urocza miejscowość wypoczynkowa położona jest w północno zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Piaszczysta, czysta linia brzegowa oraz płytkie wody na okolicznych zalewach sprawiają, że Rewal to bardzo dobre miejsce do nauki kitesurfingu.

Czy warto zapisać się na kurs do szkoły kitesurfingu?

Nowi adepci kitesurfingu zadają sobie pytanie, czy warto korzystać z usług profesjonalnej kite szkoły, czy też lepiej uczyć się na własną rękę. Nie da się ukryć – każdego sportu trzeba się nauczyć, a więc niezbędny jest trening pod czujnym okiem instruktora. Za wybraniem płatnego kursu, a więc usług szkoły przemawia kilka niezwykle silnych argumentów. Po pierwsze: mówi się, że kitesurfing jest sportem niezwykle bezpiecznym. Jest w tym dużo prawdy, aczkolwiek tylko wtedy, jeśli jego amatorzy nauczą się odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Żaden kolega, członek rodziny, książka czy film na YouTube nie da przyszłemu kitesurferowi tego, co dadzą mu profesjonalne zajęcia z doświadczonym instruktorem. Warto pamiętać, że trenując bez odpowiedniego przygotowania nowi kite fani mogą narazić nie tylko swoje zdrowie i życie, ale również wszystkich znajdujących się obecnie w akwenie wodnym. Po drugie: do każdej nauki potrzebny jest sprzęt. Kitesurfer nie nauczy się bezpiecznie pływać i latać używając do tego starej deski surfingowej brata. Niestety – by pojąć wszystkie kwestie związane z kitesurfingiem niezbędna jest pomoc profesjonalisty, instruktora kitesurfingu. Oczywiście, nowy sportowiec może zakupić sprzęt w sklepie w celu samodzielnej nauki. Problem rodzi się wtedy, gdy zakupiony używany zestaw należy do grupy „nielotów”. Istnieje również ryzyko, że poczatkujący zepsuje jeden z jego elementów przy pierwszym użyciu. Elementem najbardziej narażonym na zepsucie jest latawiec. Jako, że jest on niezwykle cienki i delikatny, jeden „zły ruch” może doprowadzić do jego całkowitej „kasacji”. Każdy adept kitesurfingu na początku nauki uderza latawcem o wodę. Ci, którzy przeszli kurs pod okiem instruktora wiedzą już, co zrobić by takie sytuacje się nie powtarzały. Każdy przyszły kitesurfer musi pamiętać, że w przypadku uszkodzenia sprzętu na kursie, nie ponosi on żadnej odpowiedzialności finansowej. Kolejnym ważnym aspektem jest czas. Jako, że sama nauka kitesurfingu nie zajmuje zbyt długo – wystarczy kilkanaście godzin, każdy kite maniak jest w stanie nauczyć się o już w jeden weekend. Warunkiem jest, że skorzysta z usług profesjonalisty.

Kurs kitesurfingu w Rewalu

Kilkunastogodzinny kurs kitesurfingu obejmuje odpowiednią technikę, dobór najlepszego do możliwości kursanta sprzętu, zasady bezpieczeństwa i wiele innych ważnych kwestii, które kitesurfer musi znać. Kurs z instruktorem pozwala szybko i sprawnie przejść wszystkie etapy nauki. W Rewalu naukę kitesurfingu oferuje profesjonalna szkoła kitesurfingu Kitetrips.pl.