Dziwnówek

Kitesurfing Dziwnówek

W Polsce znajduje się wiele szkół kitesurfingowych. Większość z nich ma podobne kursy, opracowane według międzynarodowych standardów. Jedne z lepszych terenów do nauki tego sportu znajdują się w województwie zachodniopomorskim nad morzem np. w Dziwnówku. Ta niezwykle urocza wieś posiada niezwykle atrakcyjną linie brzegową, która od wielu lat przyciąga sportowców nie tylko z Polski, ale również z okolicznych krajów. Szeroka, piaszczysta plaża sprzyja odpoczynkowi. Niezbyt płytkie, błękitne wody Morza Bałtyckiego najlepsze do nauki kitesurfingu ze wzgledu na duże fale. W pobliskim Wrzosowie i w samym Dziwnówku na Zalewie warunki są idealne zarówno do nauki jak i zgłębiania swoich umiejętności samodzielnie.

Ci, którzy pragną się nauczyć kitesurfingu winni zajrzeć właśnie do Dziwnówka. Chociaż sport ten jest łatwy – wystarczy kilka dni, by zgłębić większość jego tajników, bez czujnego oka instruktora można narazić siebie i wszystkich innych plażowiczów na niebezpieczeństwo. W gruncie rzeczy, jeżeli młody adept zdecyduje się na profesjonalną szkołę, może nauczyć się kitesurfingu już w kilkanaście godzin! Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji danego ucznia. Bardziej oporni będą trenować zwroty po sześć, siedem godzin. Jeżeli jednak szkolenie będzie odbywać się pod okiem profesjonalisty, wystarczy dwanaście godzin, by nauczyć się wszystkiego, co niezbędne.

Nauka kitesurfingu: samodzielnie czy z instruktorem kite?

Te osoby, które nie są przekonane, co do nauki z instruktorem, winny skontaktować się z innymi kitesurferami. Nie ma w Polsce profesjonalisty, który zaczynał przygodę z tym sportem samodzielnie. Każdy prędzej czy później korzystał z porad specjalisty – osoby bardziej doświadczonej, która umiała wskazać mu jego błędy, nauczyć podstawowych technik, a także doradzić, jaki sprzęt wybrać. Poza tym, zanim ktokolwiek zdecyduje się na naukę „na własną rękę” powinien pomyśleć nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale również osób znajdujących się na i w okolicy akwenu wodnego. Latem nad morzem, tam gdzie trenują kitesurferowcy są niezliczone ilości turystów, plażowiczów, matek z dziećmi i osób starszych. Brak znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do poważnego wypadku, w którym ucierpieć mogą niewinni ludzie.

Wielu nowych adeptów kitesurfingu zadaje sobie pytanie czy lepiej zapisać się na kurs czy tez uczyć się samodzielnie. Większość przyszłych sportowców traktuje samodzielną naukę jak „cięcie” kosztów. Takie podejście sprawi, że każdy początkujący fan sportów wodno-powietrznych szybko nabierze do nich obrzydzenia, a tym samym skończy z nimi przygodę tak szybko jak zaczął. Chociaż krążą plotki, że można nauczyć się kitesurfingu naśladując znajomych, do tej pory nie zostały one potwierdzone. Wszyscy Ci, którzy pragną zgłębić tajniki latania nad wodą muszą znaleźć dobrą kite szkołę.

Dziwnówek szkoła kitesurfingu

Jako, że na rynku znajduje się dużo szkół kitesurfingowych, najlepiej jest zapoznać się z ofertą, jaką prezentują na swoich stronach WWW, a wyborze kierować się poleceniem. W większości witrynach przyszli kitesurferowcy znajdą orientacyjne daty dostępnych kursów, ich miejsce, zakres umiejętności oraz ekwipunek, jaki muszą zgromadzić przed (najczęściej klapki i ręcznik). Więcej informacji o kursach kite w Dziwnówku na stronie www.kitetrips.pl/kursy